Paslaugos

Vejos įrengimas

Graži žalia veja yra labai svarbi sodo ar nuosavo namo aplinkos formavimui, kuris apima tiek pasodintus įvarius dekoratyvinius augalus, gėles, krūmus ar medžius. Išpuoselėta veja ne tik ramina, bet ir traukia pailsėti, todėl dažnai ji tampa pagrindiniu lauko traukos objektu, kur poilsiaujama, žaidžia vaikai ar rengiami piknikai.

Kai vejos plotas yra didelis, aplinka vizualiai atrodo kur kas erdvesnė, mažiau suspausta ar įrėminta. Tokiu būdu, įrengiant veją, galima sukurti erdvesnės teritorijos įspūdį, kas ypač aktualu mažesniuose sklypuose.

Veja paprastai yra skirstoma į kelias rūšis:

  • Dekoratyvinė veja. Ši veja yra įrenginėjama gražiausiuose, reprezentaciniuose plotuose, kur reikalinga lygi tarsi kilimas veja, todėl šios rūšies veja yra pačios aukščiausios klasės. Ji iš visų vejų rūšių reikalauja daugiausiai dėmesio, nes ją reikia reguliariai laistyti, tręšti ir pjauti. Dažniausiai ant tokios vejos niekas nebėgioja ir nežaidžia. Ji skirta išryškinti dekoratyvinius augalus ar tam tikras funkcines zonas.
  • Pievinė veja. Ši veja reikalauja mažiausiai priežiūros, nes ją tereikia pjauti vos kelis kartus per vasaros sezoną. Dažniausiai tokia veja įrenginėjama didesniuose plotuose, prie vandens telkinių ar kiemo pakraštyje. Vienas iš šios vejos porūšių yra dabar ypač populiarėjančios žydinčios pievas.
  • Universali veja. Tokia veja yra populiariausia parkuose, soduose ar privačiuose kiemuose, nes yra atspari vaikščiojimui. Be to, universalią veją galima sėti pavėsyje. Kadangi šios rūšies veja auga lėtai, jos nereikia itin dažnai pjauti.
  • Sportinė veja. Ši veja yra labai atspari vaikščiojimui ar mindymui, todėl puikiai tinka stadionams, žaidimų aikštelėms ir kitiems plotams, kuriais nuolat vaikštoma. Sportinė veja užauga labai tanki, todėl reikalauja labai dažnos priežiūros.

Veja įrenginėjama pirmiausia įvertinus jos paskirtį ir sklypo reljefą. Taip pat, planuojant įsirengti veją, reikėtų iš anksto numatyti, kur bus išklotos trinkelės, kur bus įrengta laistymo sistema, lauko apšvietimas ir kt.

Vejos įrengimo taisyklės ir patarimai

Vejos įrengimas apima du pagrindinius darbus – tai grunto paruošimas būsimai vejai ir sodinimas. Gali pasirodyti, kad viskas aišku ir paprasta, bet taip tik atrodo tik iš pradžių. Dažnai pasitaiko situacijų, kai sugaištama daug laiko, išleidžiami pinigai, o po metų pasirodo, kad veja visai ne tokia kaip svajota.

Pagrindines taisyklės įrengiant veją:

  • Grunto paruošimas. Pirmiausia reikia paruošti gruntą sėti vejai. Labai svarbu, kad vieta, kurioje ketinama sėti, būtų visiškai išvalyta. Geriausia gruntą pasiruošti rudenį, jį suarti bei sukasti.
  • Sėja. Sėklas į dirvą reikia berti praėjus bent kelioms dienoms po grunto paruošimo, nes dirvai reikia laiko susigulėti. Sėjos laikas priklauso nuo dirvos temperatūros ir drėgnumo. Sėti galima rankomis arba naudojant specialius įrankius. Rekomenduojame suskirstyti sėjamą plotą į tam tikras dalis ir kiekvienai daliai išdalinti sėklų po lygiai, kad būtų galima jas tolygiau išbarstyti.
  • Laistymas. Jeigu norite, kad veja gerai dygtų ir tolygiai augtų, svarbu užtikrinti tinkamą laistymą. Sėkloms dygstant reikia drėkinti dažnai, bet negausiai, o laistyti reikia kas kelias, maždaug dvi - tris dienas. Kai veja subręsta, laistyti reikia retai, bet labai gausiai, kad peršlaptų visas dirvos sluoksnis. Idealiausia tai daryti rytais.
  • Tręšimas. Tręšti veją reikia sistemingai ir tolygiai. Geriausia tam naudoti specializuotas trąšas, laikantis trąšų gamintojo rekomendacijų.

Jeigu norite, kad Jūsų veja atrodytu graži ir estetiška, rekomenduojame kreiptis į specialistus. MEGAPLANTO specialistai ne tik padės Jums išsirinkti sėklų, bet ir pakonsultuos vejos priežiūros klausimais.

Nuo ko priklauso vejos įrengimo kaina?

Vejos įrengimo kaina priklauso nuo vejos rūšies, sklypo esamos būklės ir jo ploto. Į kainą dažniausiai įeina: grunto paskleidimas, šiukšlių surinkimas nuo grunto, viršutinio sluoksnio išlyginimas, sėjimo darbai, sėklos, trąšos ir tręšimo darbai, purškimas nuo piktžolių, pirmas pjovimas ir t.t..

Kiekvieno projekto kaina būna skirtinga ir individuali. Mūsų specialistai parengs sąmatą pagal kliento poreikius, todėl susisiekite su mumis dėl išsamios informacijos apie kainas ir kitais vejos įrengimo klausimais.

Vejos įrengimo paslaugą teikiame visoje Lietuvoje

MEGAPLANTO apželdinimo specialistai turi ilgametę patirtį, todėl užtikriname kokybišką vejos įrengimą ir priežiūrą. Jei norite gražios ir sveikos vejos, patikėkite savo vejos įrengimą MEGAPLANTAS specialistams. Mes pasirūpinsime, kad Jūsų poreikiai būtų patenkinti maksimaliai.

Vejos įrengimo paslaugas teikiame šiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Telšiuose, Anykščiuose, Radviliškyje, Utenoje, Palangoje, Tauragėje, Kretingoje, Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje. Esate iš kitų miestų ar miestelių? Susisiekite, kad, įvertinę savo užimtumą, galėtume sutarti dėl atvykimo ir į Jūsų gyvenamąją vietą.

Susisiekite, jeigu norite daugiau informacijos apie šią paslaugą:

Želdinių dizaino inžinierius
Jonas Kelmelis

Mob. tel.: +370 608 10 636
garden@megaplantas.eu

Susijusios paslaugos

Apželdinimo specialistų konsultacijos

Apželdinimo specialistų konsultacijos

Apželdinimo specialistų konsultacijos

Tvarkingas ir stilingas aplinkos apželdinimas suteikia išskirtinumo namo, sodo n...
Lauko apšvietimo sistemos įrengimas

Lauko apšvietimo sistemos įrengimas

Lauko apšvietimo sistemos įrengimas

Susisiekite, jeigu norite daugiau informacijos apie šią paslaugą: Kraštovaizd...
Laistymo sistemos įrengimas ir priežiūra

Laistymo sistemos įrengimas ir priežiūra

Laistymo sistemos įrengimas ir priežiūra

Susisiekite, jeigu norite daugiau informacijos apie šią paslaugą: Želdinių di...