Prisijungusi medelyną apželdinimo įmonė planuoja tolesnę plėtrą

Prisijungusi medelyną apželdinimo įmonė planuoja tolesnę plėtrą
2019-12-10

Jungiasi didelių dekoratyvinių medžių bei krūmų privačioms ir visuomeninėms teritorijoms didmenininkas UAB „Megaplantas“ su UAB „Baltijos žaluma“, kuri valdo vieną didžiausių privatų specializuotą dekoratyvinių augalų medelyną Baltijos šalyse. Abiejų įmonių susijungimas klientams ne tik leis pasiūlyti aukščiausios kokybės Lietuvoje aklimatizuotus augalus bei pilną apželdinimo paslaugų paketą – projektavimą, įrengimą bei priežiūrą – iš vieno tiekėjo, bet ir suteiks pagreitį tolesnei didelių medžių eksporto plėtrai.

Abi įmonės priklauso tai pačiai daugiau nei dešimtmetį veikiančiai miesto bei privačių valdų apželdinimo ir želdinių priežiūros įmonių grupei, savo veikla yra glaudžiai susijusios, todėl vadovaujantis geriausiais vadybos principais buvo nuspręsta sujungti jas po bendru „Megaplantas“ prekės ženklu, – pasakoja Gediminas Valašinas, UAB „Megaplantas“ direktorius. – Didelių medžių auginimo medelyne, augalų pardavimo, želdinių projektavimo bei teritorijų priežiūros veiklų apjungimas leis optimizuoti veiklą ir sumažinti administracinius kaštus.“

Nauda klientams

Po įmonių susijungimo „Megaplantas“ savo klientams Lietuvoje galės pasiūlyti ne tik atvežtinius, bet ir aukščiausios kokybės medelyne aklimatizuotus augalus kartu su visu apželdinimo paslaugų paketu: projektavimu, įrengimu, priežiūra. Visi apželdinimo sprendimai iš vieno tiekėjo taupys klientų laiką ir lėšas įgyvendinant projektus. Be to, nuosavas medelynas leis įmonei pasiūlyti konkurencingą kainą, palyginti su importuojamų medžių kainomis, bei sudarys galimybę pasirašyti ilgalaikes augalų tiekimo sutartis ir tiekti medelyne auginamus augalus klientams pagal poreikį net ir ne sezono metu.

„Megaplanto“ vadovas akcentuoja, kad bendrovė visuomet galvoja, kokių naujų apželdinimo, aplinkos įrengimo ir priežiūros sprendimų ar aktualių paslaugų su papildomomis naudomis pasiūlyti klientams ir tą ketina daryti toliau. Pvz., šiemet įmonė, turbūt, pirmoji Lietuvoje, suprasdama naujakurių problemas, privatiems klientams pasiūlė įsigyti augalų ar apželdinimo paslaugų išsimokėtinai, kad klientai galėtų mėgautis trokštama aplinka ir dideliais dekoratyviniais medžiais, o ne lauktų, kol tinkamam sklypo apželdinimui turės pakankamai lėšų. Ši pasiūlyta paslauga puikiausiai atspindi įmonės filosofiją ir šūkį: „...kad nereikėtų laukti, kol medžiai užaugs.“

G. Valašinas teigia, kad po susijungimo klientams taip pat bus sudaryta galimybė atvykti į medelyną apžiūrėti, išsirinkti ir įsigyti juos dominančius augalus: „Galime įvairiems klientams – architektams, nekilnojamojo turto (NT) plėtotojams ar atsakingiems už apželdinimą asmenims savivaldybėse – parodyti, kaip augalai išgyvena mūsų klimato sąlygomis, papasakoti kitas svarbias jų auginimo ir priežiūros sąlygas.“

Plėtros perspektyvos

Kalbėdamas apie tolesnius susijungusios įmonės planus „Megaplanto“ direktorius pasakojo, kad, bendradarbiaudama su Nyderlandų kraštovaizdžio architektais, įmonė ateityje planuoja pristatyti ir įrengti įvairius klientų poreikius atitinkančią ekspozicinę augalų pardavimo aikštelę, kurioje būtų galima įsigyti ne tik dekoratyvinių augalų, bet ir rasti kompleksinių sprendimų sklypo įrengimui bei priežiūrai: nuo kraštovaizdžio projektavimo, augalų parinkimo iki apšvietimo, mažosios architektūros ir t.t. Bendrovės specialistai nuolat analizuoja rinką ir vertina tokių augalų pardavimo aikštelių poreikį, įrengimo ir plėtros galimybes Lietuvoje.

Dar viena numatoma įmonės plėtros kryptis – didelių dekoratyvinių medžių eksportas tiek į Vakarų Europą, tiek į kaimynines šalis. Pasak „Megaplanto“ vadovo, įmonių susijungimas yra viena iš būtinų sąlygų planuojant tolesnę medelyno, augalų pardavimo ir didelių medžių eksporto plėtrą, nes turėdama nuosavą medelyną įmonė toliau galės sėkmingai konkuruoti vietos ir užsienio rinkose su Vakarų Europos medelynais, iš kurių iki šiol atvežama didžioji dalis augalų, sodinamų visoje Lietuvoje tiek viešosiose, tiek privačiose erdvėse, dažnai neatsižvelgiant į jų tinkamumą augti mūsų klimato sąlygomis.

Beje, šiemet medelyne užaugintus augalus „Megaplantas“ jau pradėjo eksportuoti į Olandiją. „Kai iš tavęs perka tie, iš kurių perka visi – tai geriausias augalų kokybės ir darbo įvertinimas“, – didžiuojasi G. Valašinas.

Suvienijo sukauptą patirtį

Prieš susijungimą „Baltijos žaluma“ buvo žinoma kaip didžiausias tokio pobūdžio privatus didelių dekoratyvinių medžių medelynas Baltijos šalyse, kurio specializacija – dideli dekoratyviniai aklimatizuoti augalai įvairios paskirties teritorijų apželdinimui. Bendrovė valdė ir prižiūrėjo pagal pažangiausias Vakarų Europos technologijas ir metodus 2011 m. įkurtą medelyną, kuris buvo „plyno lauko“ investicija Klaipėdos rajone, netoli Gargždų ir Kretingos, 20-ties hektarų plote. Dabar medelyne auginama daugiau kaip 100 rūšių per 16.000 įvairių dekoratyvinių augalų, tinkamų miestų gatvių, skverų, aikščių ir kitoms visuomeninėms bei privačioms teritorijoms apželdinti.

„Megaplantas“ iki šiol prekiavo daugiausiai iš Vakarų Europos atvežtais dideliais dekoratyviniais medžiais bei krūmais ir teikė gyvenamųjų bei visuomeninės paskirties teritorijų projektavimo, planavimo, įrengimo ir priežiūros paslaugas. Pagrindiniai įmonės klientai –kelių priežiūros ir statybų įmonės, NT plėtotojai, savivaldybės, kitos apželdinimo paslaugas teikiančios įmonės Lietuvoje bei privatūs asmenys.

Abi įmonės yra įgyvendinę daugybę įvairių projektų viešose ir privačiose teritorijose visoje Lietuvoje. Keletas ryškesnių pastarųjų metų projektų – augalų tiekimas sostinės Lukiškių aikštės apželdinimui, didelių medžių sodinimas Nepriklausomybės aikštėje Kaune, pagrindinių gatvių ir parkų apželdinimas Klaipėdoje, Šiauliuose ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Žinoma, sėkmingas projektų įgyvendinimas būtų neįmanomas be partnerių –didžiausių šimtametes tradicijas puoselėjančių Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų ir kitų Europos šalių medelynų, vietos ir užsienio kraštovaizdžio architektų, dizainerių, statybos ir projektavimo kompanijų, NT plėtotojų – ir kvalifikuotos ir kompetentingos komandos, kuri tęs susijungusioje įmonėje.

Straipsnis publikuotas: 2019-10-17 portale vz.lt.